Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Domowe jedzenie

Covid wywołał epidemię anoreksji i innych zaburzeń odżywiania

Piękno ciała to też jest temat. Nawet jeśli pozycja chudości jako ideału przed pandemią zaczęła się chwiać, lockdown przywrócił jej moc. Piękno ciała to też jest temat. Nawet jeśli pozycja chudości jako ideału przed pandemią zaczęła się chwiać, lockdown przywrócił jej moc. Adela Podgórska
Ta fala płynie równolegle do fal pandemii. Mamy coraz więcej przypadków zaburzenia odżywiania – anoreksja, bulimia i ich mieszanki. Wywołane lękiem, bezradnością. Chorują dzieci, rodzice, kolejni członkowie tych samych rodzin.
Wiele osób z zaburzeniami żywienia nie jest poddanych żadnej terapii, ich cierpienie – szczególnie dorosłych – snuje się niezauważane.Roman Lipczyński/Forum Wiele osób z zaburzeniami żywienia nie jest poddanych żadnej terapii, ich cierpienie – szczególnie dorosłych – snuje się niezauważane.

Ewa i jej córka Nina zaczęły „ćwiczyć z Ewą Chodakowską” jeszcze w marcu ubiegłego roku, w pierwszych tygodniach pandemii. – Jak połowa znajomych z Instagrama. Zdjęcia z domowych treningów przeplatały się z memami, że z lockdownu nigdy nie wyjdziemy, bo nie zmieścimy się w drzwiach – wspomina Ewa. Razem z córką, 14-latką, przebierały się w legginsy, rozkładały w salonie maty i w rytm wyznaczany przez trenerkę na 60-calowym ekranie robiły brzuszki, podskoki i skręty.

Polityka 45.2021 (3337) z dnia 02.11.2021; Społeczeństwo; s. 27
Oryginalny tytuł tekstu: "Domowe jedzenie"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022