Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Czy leci z nami pilot? Lekarze są bezradni. „Mamy 100 proc. umieralności na covid”

Oddział covidowy w Szpitalu MSWiA w Warszawie Oddział covidowy w Szpitalu MSWiA w Warszawie Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Rząd przerzucił cały ciężar walki z czwartą falą epidemii na samorządy i szpitale, które są zapchane „pod korek” i ledwo dyszą. A będzie jeszcze gorzej, bo nawet jeśli rację ma resort zdrowia i zbliżamy się do szczytu zakażeń, to szczyt hospitalizacji przypadnie przed świętami.

Po jednodniowym spadku dziennych zakażeń (do 26 tys. z 28 tys.) Ministerstwo Zdrowia ogłasza, że zbliżamy się do szczytu czwartej fali, ale lekarze i dyrektorzy szpitali nie widzą, żeby sytuacja się stabilizowała. Dyrektor szpitala tymczasowego nr 1 w Białymstoku prof. Wojciech Naumnik spadku hospitalizacji nie odnotował nie tylko u siebie, ale i w sąsiednich placówkach. Kolejne kliniki i oddziały odwołują planowe zabiegi i przyjęcia i zmieniają się w „covidowe”.

Ministerstwo zapewnia, że

 • covid-19
 • koronawirus w Polsce
 • lekarze
 • szpitale
 • Reklama

  Czytaj także

  Nauka

  Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

  Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

  Piotr Rzymski
  12.01.2022