Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Pod murem postawieni

Pod murem: raport z przygranicznej zony

Nadesłane przez anonimowych autorów zdjęcia z terenów opisanych przez naszego reportera. Nadesłane przez anonimowych autorów zdjęcia z terenów opisanych przez naszego reportera. AN
Wierzyć w mur na granicy polsko-białoruskiej to nowy patriotyczny obowiązek. Kto nie wierzy w mur i nie popiera jego budowy, ten jest podejrzany jako białoruski/rosyjski agent lub tzw. pożyteczny idiota. Co na jedno wychodzi.
Nadesłane przez anonimowych autorów zdjęcia z terenów opisanych przez naszego reportera.AN Nadesłane przez anonimowych autorów zdjęcia z terenów opisanych przez naszego reportera.

Aby budowa muru przebiegała bez zakłóceń, w styczniu 2022 r. do zamkniętej specustawą od września 2021 r. zony przygranicznej i jej okolic władza posłała jeszcze więcej wojska, policji, żandarmerii, straży granicznej i wotowców. Policja pojawia się natychmiast nawet na pokojowych manifestacjach przeciw murowi. 10 lutego w Hajnówce na jednego protestującego przypadało czterech funkcjonariuszy w pełnym stadionowym rynsztunku bojowym, nie licząc tajniaków. Od kiedy budowa muru ruszyła, jak mówią jego przeciwnicy, policja szczególnie dba, aby atrybuty siły były na widoku – pałki, gaz i kajdanki w sekundę są gotowe do użycia.

Polityka 9.2022 (3352) z dnia 22.02.2022; Społeczeństwo; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Pod murem postawieni"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >