Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Egzamin wytrzymałości

Szkoła przetrwania

Aby zrealizować rządowe wizje, na pracę w szkole, choć na cząstkę etatu, musiałby zdecydować się co trzeci magister psychologii, bo szkół mamy 20 tys. Aby zrealizować rządowe wizje, na pracę w szkole, choć na cząstkę etatu, musiałby zdecydować się co trzeci magister psychologii, bo szkół mamy 20 tys. Adela Podgórska
W tle politycznego thrillera zwanego lex Czarnek Ministerstwo Edukacji ogłosiło, że przeznaczy 700 mln zł na program pomocy psychologicznej w szkołach. Bardzo potrzebny, bardzo spóźniony, nierealny i nieuczciwy. A zombie-szkoły muszą się już szykować na kolejny horror – matury.
Myśli samobójcze dotyczą nawet czwartoklasistów.Dariusz Gorajski/Forum Myśli samobójcze dotyczą nawet czwartoklasistów.

Złożyliśmy wniosek o te pieniądze, ale prawdę mówiąc, nie mam pojęcia, w jaki sposób je wykorzystamy – przyznaje dyrektorka szkoły średniej z Lubelszczyzny. Mowa o ogłoszonym niedawno programie pozwalającym ubiegać się o dodatkowe środki na pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla uczniów. Jak poinformowała sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzena Machałek, 180 mln zł z rezerwy budżetowej pozwoli na zrealizowanie ok. 3 mln godzin zajęć w szkołach już od marca. To nie koniec.

Polityka 9.2022 (3352) z dnia 22.02.2022; Społeczeństwo; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Egzamin wytrzymałości"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >