Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Koniec świata pracowitych

Badania „Polityki”: Koniec kultu pracy? Młodzi nie chcą harować

W trakcie transformacji ustrojowej praca bardzo awansowała na skali wartości wyznawanych przez Polaków. W trakcie transformacji ustrojowej praca bardzo awansowała na skali wartości wyznawanych przez Polaków. Iza Kucharska
POLITYKA zleciła badania nad stosunkiem Polaków do pracy. Na ich wyniki można spojrzeć w świetle ostatnich wydarzeń: pandemii oraz wojny. Czy kult pracy, w którym żyliśmy przez ostatnie kilkadziesiąt lat, bezpowrotnie się kończy?
Lech Mazurczyk/Polityka

Ćwierć wieku temu CBOS zadał Polakom pytanie. Czy gdybyś miał przekazać swojemu dziecku, wnukowi czy innej młodej osobie jakąś myśl, jakieś przesłanie na dalsze życie, o tym, co warto w życiu robić, jakim człowiekiem być, to co by to było? Np.: Czy warto być pracowitym?

W lutym tego roku, jeszcze przed tym, jak wydarzenia na świecie przybrały taki obrót, że wszelkie pytania poza tymi o wojnę wydają się zawieszone, POLITYKA – za pośrednictwem Kantaru – powtórzyła tamtą prośbę oraz zestaw sześciu stwierdzeń odnoszących się do sfery pracy (patrz infografika), z prośbą o wskazanie, czy respondent się z nimi zgadza, czy też nie.

Polityka 18.2022 (3361) z dnia 26.04.2022; Społeczeństwo; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Koniec świata pracowitych"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >