Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Kolejki w kolejach

Polska kolej się wykoleiła. To się może skończyć katastrofą

Opóźnienia dotyczą nie tylko poszczególnych pociągów i tras, ale również modernizacji i remontów. Modernizacja trasy z Warszawy do Poznania miała się zakończyć w październiku 2000 r., a teraz mówi się o końcu 2023 r. Opóźnienia dotyczą nie tylko poszczególnych pociągów i tras, ale również modernizacji i remontów. Modernizacja trasy z Warszawy do Poznania miała się zakończyć w październiku 2000 r., a teraz mówi się o końcu 2023 r. Tomasz Jastrzębowski / Reporter
Z pociągami teraz jest tak, że nie wiemy, kiedy ruszymy i kiedy dojedziemy do celu. A stojąc gdzieś w polu, ludzie i tak cieszą się, że są cali i zdrowi. Co się dzieje?!
Okazuje się, że kolejowe centra sterowania w Polsce lubią się psuć.Forum Okazuje się, że kolejowe centra sterowania w Polsce lubią się psuć.

Pociąg Pendolino Wrocław–Warszawa, 160 zł bilet, wieczór 10 czerwca, już drugą godzinę stoimy na jakimś nasypie 60 km od Warszawy. Konduktorka mówi, że nie wiedzą, co się stało, maszynista dostał na semaforze czerwone światło – to stoi. Dzwonili na najbliższą stację, ale nic nie można się dowiedzieć, dyspozytorka w nerwach rzuca słuchawką. Kiedy ruszymy? Za godzinę, za kilka, kto wie? – Za nami stoją też inne pociągi – mówi, jakby miało to być jakąś pociechą. – W sumie dobrze, że nikt w nas nie wjechał – wzdycha młoda kobieta, zamykając klapkę komputera.

Polityka 29.2022 (3372) z dnia 12.07.2022; Społeczeństwo; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Kolejki w kolejach"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >