Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

O wyższości schabowego nad pizzą

Schabowy pobił pizzę, kebab przegrał z sushi. Sprawdziliśmy, co jedzą Polacy

Matki na wychowawczym okazują się rekordzistkami w ograniczaniu mięsa w diecie. Więcej niż co trzecia go unika. Matki na wychowawczym okazują się rekordzistkami w ograniczaniu mięsa w diecie. Więcej niż co trzecia go unika. Shutterstock
Jakie są ulubione dania Polaków? Ilu mamy wegetarian? Jak często jemy poza domem, z kim i za ile? Czy sami uważamy się za otyłych? Przebadaliśmy, z pracownią Kantar, jak jemy i dlaczego właśnie tak.
Schabowego po równo lubią zarabiający dużo, średnio i mało.Marta Frej Schabowego po równo lubią zarabiający dużo, średnio i mało.

Pierwsze zaskoczenie: młodzi też wybierają kotleta. Odgrzany i wypromowany w PRL kotlet schabowy panierowany to wciąż polskie danie nr 1. W Polsce sprzed przełomu starano się lansować wspólny polski gust do tego stopnia, że wprowadzenie nowej potrawy do menu najpospolitszego baru wymagało zebrania tylu pieczątek i pozwoleń, jakby szło o wyprawienie talerza w kosmos. Więc nie zdarzało się często. Zostawała krótka lista potraw uznawanych przez rząd za odpowiednie, w sam raz dla zakładowych stołówek, otwierana przez schabowy.

Polityka 32.2022 (3375) z dnia 02.08.2022; Temat z okładki; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "O wyższości schabowego nad pizzą"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >