Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Jesień Kościoła

Kres potęgi Kościoła. Traci władzę, staje się petentem, ma coraz słabsze karty

Coraz słabszy autorytet moralny Kościoła oznacza coraz słabszy wpływ na wiernych. Coraz słabszy autorytet moralny Kościoła oznacza coraz słabszy wpływ na wiernych. Shutterstock
Autorytet moralny Kościoła upada na naszych oczach. Jego nauka od dawna trafia w próżnię. Pytanie, czy politykom nadal opłaca się zabiegać o wsparcie duchownych.
Dziś coraz głośniej słychać spekulacje, że zmęczony papież szykuje się do abdykacji.Giuseppe Ciccia / Zuma Press/Forum Dziś coraz głośniej słychać spekulacje, że zmęczony papież szykuje się do abdykacji.

W ostatnich dniach opublikowana została ogólnopolska synteza synodalna – raport o stanie Kościoła sporządzony na podstawie opinii 100 tys. wiernych. „Uczestnicy spotkań synodalnych dzielili się obrazem Kościoła zranionego, dotkniętego skandalami i ludzką biedą, którego grzeszna strona związana ze słabością człowieka często powoduje zgorszenie i cierpienie. To Kościół często bezradny, dotknięty szokiem zmian, który niejednokrotnie powoduje frustrację wiernych, przypominając bardziej źle zarządzaną instytucję niż wspólnotę prowadzoną przez wyrazistych pasterzy” – czytamy w dokumencie.

Polityka 37.2022 (3380) z dnia 06.09.2022; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Jesień Kościoła"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >