Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Przegapiając fale

Przegapiając fale. Dlaczego ludziom nie chce się żyć i jak ich ratować

„Mężczyźni częściej podejmują próby – jak to się mówi – o wyższej letalności, sięgają po radykalne i natychmiastowe metody. Wiąże się to  z większą skłonnością do zachowań impulsywnych”. „Mężczyźni częściej podejmują próby – jak to się mówi – o wyższej letalności, sięgają po radykalne i natychmiastowe metody. Wiąże się to z większą skłonnością do zachowań impulsywnych”. Patryk Sroczyński
Jeżeli ktoś zaczyna werbalizować, nawet delikatnie: Tak chodziłem po parku i patrzyłem, która gałąź pode mną wytrzyma, jest to poważny sygnał alarmowy. Jeśli nie czujemy się gotowi, nie trzeba od razu pytać wprost: Czy myślisz o tym, żeby coś sobie zrobić? Można zacząć najprościej: Czy wszystko OK? Rozmowa z psychiatrą Wojciechem Łężakiem.
Wojciech Łężakmateriały prasowe Wojciech Łężak

JOANNA CIEŚLA: – Poniedziałki przeżyć najtrudniej? Z policyjnych statystyk wynika, że to wtedy zdarza się najwięcej prób samobójczych.
WOJCIECH ŁĘŻAK: – Poniedziałki nie są szczególnie złe. Takie dane mogą wynikać z opóźnień w zgłaszaniu weekendowych zdarzeń. W swojej praktyce przez długi czas widziałem raczej fluktuacje w ciągu roku niż w ciągu tygodnia. Święta, przełom grudnia i stycznia, końcówki wakacji to były do niedawna najgorętsze momenty w izbach przyjęć.

Polityka 39.2022 (3382) z dnia 20.09.2022; Społeczeństwo; s. 33
Oryginalny tytuł tekstu: "Przegapiając fale"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >