Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Społeczeństwo

Wpadka z in vitro

In vitro. Kościół nie nadąża, Roszkowski się myli. „Państwo sankcjonuje te szykany”

Co 20. dziecko, które rodzi się w Unii Europejskiej, zostało poczęte in vitro. Co 20. dziecko, które rodzi się w Unii Europejskiej, zostało poczęte in vitro. Polityka
Zrzutka na pozwanie ministra Czarnka oraz prof. Roszkowskiego za stygmatyzowanie dzieci z in vitro zakończyła się sukcesem. Rzeczywistość w Polsce jest jednak bardziej brutalna niż podręcznik do historii i teraźniejszości. I pozew tego nie zmieni.
Nie wiadomo, ile jest w Polsce osób z niepłodnością, ile się leczy i z jakim skutkiem.Marta Frej Nie wiadomo, ile jest w Polsce osób z niepłodnością, ile się leczy i z jakim skutkiem.

Wielu Polaków wbrew naukowej wiedzy „w głębi duszy” myśli jak prof. Roszkowski. Ton nadają środowiska kościelne, w ślad za nim prawicowe – mówi prof. Rafał Kurzawa, wykładowca i ojciec, lekarz leczący niepłodność, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii. Wiktoria i Łukasz, małżeństwo urzędników z północno-zachodniej Polski, o dziecko walczyli pięć lat i wydali na ten cel 70 tys. zł: – Kłopoty z płodnością wystawiają cię poza nawias społeczeństwa, państwa i Kościoła.

Polityka 40.2022 (3383) z dnia 27.09.2022; Społeczeństwo; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Wpadka z in vitro"
Reklama