Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Sport

Gwiazdy z żelaza

Żelazna Świątek i błyszczący Lewy. Co ich łączy, a co dzieli?

Iga Świątek Iga Świątek Insidefoto / Getty Images
Iga Świątek pozostaje numerem jeden światowego tenisa i numerem jeden polskiego sportu. Ma osobowość i potencjał, by stać się kimś więcej niż tylko obiektem kibicowskiego podziwu. To ją różni od dotychczasowej polskiej supergwiazdy: Roberta Lewandowskiego.
Robert Lewandowski świętuje mistrzostwo Niemiec. Czy po raz ostatni?DPA/PAP Robert Lewandowski świętuje mistrzostwo Niemiec. Czy po raz ostatni?

Ale najpierw o samej Idze: takiej „żelaznej lady” nie było na kortach od dawna. W tym roku eksplodowała niczym supernowa. Jej seria zwycięstw – pięć wygranych turniejów z rzędu, w tym trzy rangi WTA 1000, jeśli chodzi o wyznaczającą poziom trudności obsadę znajdujących się właściwie na równi z wielkoszlemowymi – jest niebywała. Poprzednio notowały ją legendy: siostry Venus i Serena Williams, Monica Seles, Justine Henin.

Przez pierwsze dwie rundy trwającego wciąż turnieju French Open przeszła na pełnym gazie, wywołując u rywalek bezradność – najbardziej frustrujące uczucie dla zawodowego sportowca.

Polityka 23.2022 (3366) z dnia 31.05.2022; Społeczeństwo; s. 29
Oryginalny tytuł tekstu: "Gwiazdy z żelaza"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >