Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Sport

Giga Iga

Giga Iga! Przeszła cudowną przemianę i długo porządzi w tenisie

Iga Świątek Iga Świątek Maciej Zienkiewicz / Forum
Iga Świątek ma za sobą sezon życia. Jest numerem 1 kobiecego tenisa, z ogromną przewagą nad rywalkami. Zarabia dziesiątki milionów złotych. Stała się najsłynniejszą Polką świata. Wciąż pytamy: skąd ona się wzięła?
Iga Świątek po wygranej w US Open wśród swoich współpracowników – Darii Abramowicz, Tomasza Wiktorowskiego i Macieja Ryszczuka.Wojciech Kubik/EAST NEWS Iga Świątek po wygranej w US Open wśród swoich współpracowników – Darii Abramowicz, Tomasza Wiktorowskiego i Macieja Ryszczuka.

Doha, Indian Wells, Miami, Stuttgart, Rzym, Paryż, Nowy Jork – oto tegoroczna parada turniejowych triumfów Igi Świątek, okraszona dwoma wielkoszlemowymi tytułami. Ta lista prawdopodobnie jeszcze się wydłuży, bo przed nami wciąż tenisowe ostatki, na czele z turniejem mistrzyń WTA, gdzie z racji swojego rankingowego prymatu Polka ma zagwarantowane miejsce. W żadnym z tegorocznych finałów Iga nie straciła seta; co więcej – odbierała przeciwniczkom ochotę na grę, siłą rzeczy przywołując skojarzenia i porównania z hegemonią Sereny Williams.

Polityka 39.2022 (3382) z dnia 20.09.2022; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Giga Iga"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >