Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Sport

Zatkaj nos, kiedy oglądasz

Mundial w Katarze: czas start. Zatkaj nos, kiedy oglądasz

Kibice niemieckiej drużyny Borussia Dortmund na meczu z VfB Stuttgart 22 października 2022 r. Kibice niemieckiej drużyny Borussia Dortmund na meczu z VfB Stuttgart 22 października 2022 r. Revierfoto/Imago Sport / Forum
Poprzedni mundial organizowała zbójecka Rosja tocząca w Ukrainie wojnę za pomocą „zielonych ludzików”. Teraz czas na Katar, reżim emirów, gdzie podczas budowy stadionów zginęły tysiące imigrantów. Takich gospodarzy wybrała FIFA w czasach, gdy panoszyła się w niej korupcja. Trudno więc kibicować bez poczucia niesmaku.
Przerobiony puchar Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.Thilo Schmuelgen/Reuters/Forum Przerobiony puchar Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Egzotyczny gospodarz Katar czeka na gości, zamierzając zerwać z wizerunkiem dyktatury posądzanej o sponsorowanie islamskiego terroryzmu, prześladującej mniejszości seksualne, traktującej kobiety jak obywatelki trzeciej kategorii i dławiącej wolność słowa. Ma zamiar olśnić swym ufundowanym na gazie bogactwem, by w zachwycie nad kosmiczną nowoczesnością tamtejszej infrastruktury zginęła pamięć o tym, że zbudowali ją imigranci z biednych krajów sprowadzeni do roli niewolników i w piekielnym klimacie umierający na budowach – jak podkreśla choćby raport Amnesty International – tysiącami.

Polityka 47.2022 (3390) z dnia 15.11.2022; Sport; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Zatkaj nos, kiedy oglądasz"
Reklama