Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Sport

Nerwowa redukcja strat po dymisji Skrzypczyńskiego. Co dalej z polskim tenisem?

Mirosław Skrzypczynski Mirosław Skrzypczynski Mateusz Grochocki / EAST NEWS
Oskarżany o molestowanie seksualne prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński ustąpił ze stanowiska. A w federacji trwa gorączkowa walka o zatrzymanie sponsorów.

Kaliber zarzutów formułowanych w artykułach Onetu jest potężny: byłe podopieczne trenera Mirosława Skrzypczyńskiego w Energetyku Gryfino opowiedziały – anonimowo, poza posłanką Lewicy Katarzyną Kotulą – że napastował je seksualnie. Jego najmłodsze ofiary kończyły wówczas naukę w szkole podstawowej. Pod nazwiskiem o seksualne napastowanie oskarżyła prezesa PZT także pracownica hotelu pod Warszawą. Wcześniej na tym samym portalu ukazały się oskarżenia o terroryzowanie przez Skrzypczyńskiego w zaciszu domowych czterech ścian żony i dwóch córek. Ale one same kategorycznie temu zaprzeczyły w swoich mediach społecznościowych.

Skrzypczyński odchodzi

Skrzypczyńskiego nie dało się obronić i dość szybko zrozumieli to jego koledzy z zarządu PZT. Obiecują powołanie wewnętrznej komisji – złożonej wyłącznie z kobiet – która ma możliwie szybko zweryfikować zarzuty. Jeśli się potwierdzą, Skrzypczyński ma złożyć rezygnację z wszelkich stanowisk w PZT. Sprawa musi zostać dogłębnie i uczciwie wyjaśniona, będziemy śledzić jej dalsze losy.

W centrali polskiego tenisa na razie panuje popłoch. Sponsorzy grożą odejściem, a mianowanego w trybie nagłym prezesem Dariusza Łukaszewskiego czeka niebawem seria osobistych peregrynacji do firm finansujących związek. Będzie próbował oczyścić atmosferę i przekonać sponsorów, że za oskarżenia wobec Skrzypczyńskiego nie powinni płacić beneficjenci związkowych programów.

Reklama