Świat

Kandydat wagi ciężkiej

Chris Christie - mało republikański republikanin

Chris Christie na razie zrzucił 20 ze swoich 150 kg. Nadwaga może być poważną przeszkodą na drodze do Białego Domu. Chris Christie na razie zrzucił 20 ze swoich 150 kg. Nadwaga może być poważną przeszkodą na drodze do Białego Domu. Mark Wilson/Getty Images / FPM
Gubernator New Jersey Chris Christie to dziś największa nadzieja republikanów na powrót do Białego Domu. Głównie dlatego, że jest mało republikański.
Gubernator New Jersey Chris Christie podczas przemówienia w Union City. Luty 2011 r.Nightscream/Wikipedia Gubernator New Jersey Chris Christie podczas przemówienia w Union City. Luty 2011 r.

Jeśli wierzyć sztabowi Chrisa Christiego, cała sprawa miała pozostać tajemnicą – Ameryka miała po prostu zauważyć, że gubernator, słynący z ogromnej tuszy, wyszczuplał. Doszło jednak do przecieku, media poprosiły o potwierdzenie i trzeba było przyznać, że w lutym gubernator przeszedł operację wszczepienia opaski na żołądek, dzięki której przestanie nadmiernie się objadać i schudnie. Jak podano, stracił już około 20 ze swoich 150 kg. Nowinka medyczna stała się zarazem wydarzeniem politycznym, ponieważ Christie, gubernator New Jersey, to wschodząca gwiazda Partii Republikańskiej i potencjalny kandydat na prezydenta w wyborach w 2016 r.

Polityka 20.2013 (2907) z dnia 14.05.2013; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Kandydat wagi ciężkiej"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021