Świat

Bój o Moskwę, bój o Rosję

Moskwianie wybierają swojego mera

Siergiej Sobianin Siergiej Sobianin Alexander Zemlianichenko/AP / Fotolink
Wybory mera rosyjskiej stolicy pokażą, jak silna jest opozycja. Ale też mogą wyłonić następcę Putina.
Aleksiej Nawalny teraz jest na wolności, choć z nieprawomocnym wyrokiem na karku.Sergey Ponomarev/AP/Fotolink Aleksiej Nawalny teraz jest na wolności, choć z nieprawomocnym wyrokiem na karku.

Moskiewskie wybory wywołują wiele emocji w całej Rosji, bo mają drugie dno polityczne. Jeśli obecny mer i zaufany człowiek Kremla Siergiej Sobianin wygra uczciwie i nie zaliczy żadnej wpadki do końca kadencji, to ma nawet szanse zostać następcą Władimira Putina, gdy temu znudzi się bycie najważniejszą osobą w kraju. Na razie na to się nie zanosi, ale sam Putin i rosyjska elita władzy już dziś szukają innych możliwości, tak na wszelki wypadek. Sobianin jest jedną z nich.

Polityka 36.2013 (2923) z dnia 03.09.2013; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Bój o Moskwę, bój o Rosję"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021