Świat

Bój o Moskwę, bój o Rosję

Moskwianie wybierają swojego mera

Siergiej Sobianin Siergiej Sobianin Alexander Zemlianichenko/AP / Fotolink
Wybory mera rosyjskiej stolicy pokażą, jak silna jest opozycja. Ale też mogą wyłonić następcę Putina.
Aleksiej Nawalny teraz jest na wolności, choć z nieprawomocnym wyrokiem na karku.Sergey Ponomarev/AP/Fotolink Aleksiej Nawalny teraz jest na wolności, choć z nieprawomocnym wyrokiem na karku.

Moskiewskie wybory wywołują wiele emocji w całej Rosji, bo mają drugie dno polityczne. Jeśli obecny mer i zaufany człowiek Kremla Siergiej Sobianin wygra uczciwie i nie zaliczy żadnej wpadki do końca kadencji, to ma nawet szanse zostać następcą Władimira Putina, gdy temu znudzi się bycie najważniejszą osobą w kraju. Na razie na to się nie zanosi, ale sam Putin i rosyjska elita władzy już dziś szukają innych możliwości, tak na wszelki wypadek. Sobianin jest jedną z nich.

Polityka 36.2013 (2923) z dnia 03.09.2013; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Bój o Moskwę, bój o Rosję"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Nauczycieli trzeba będzie dowozić z domów spokojnej starości

Czas najwyższy powiedzieć, że jednakowe pensum dla katechety i polonisty to zbrodnia. Minister Czarnek usilnie pracuje nad tym, aby w szkole nie chciał pracować nikt – z wyjątkiem katechetów.

Dariusz Chętkowski
24.09.2021