Świat

Hydra Berlusconich

Wpływowe dzieci Berlusconiego

10 lat temu Berlusconi w wywiadzie dla brytyjskiego tygodnika „The Spectator” stwierdził, że Benito Mussolini nikogo nie zamordował, a politycznych wrogów wysyłał na wakacje na wyspy szczęśliwe. 10 lat temu Berlusconi w wywiadzie dla brytyjskiego tygodnika „The Spectator” stwierdził, że Benito Mussolini nikogo nie zamordował, a politycznych wrogów wysyłał na wakacje na wyspy szczęśliwe. Eric Vandeville/ABACAPRESS / EAST NEWS
Choć według ojca czują się prześladowane jak Żydzi w Niemczech za Hitlera, dzieci Silvio Berlusconiego być może wkrótce zajmą jego miejsce.
Marina w wieku niecałych 20 lat została wiceprezesem, a 9 lat później prezesem holdingu Fininvest, kontrolującego wszystkie firmy Berlusconich.Marco Merlini/EAST NEWS Marina w wieku niecałych 20 lat została wiceprezesem, a 9 lat później prezesem holdingu Fininvest, kontrolującego wszystkie firmy Berlusconich.

Te słowa padły w rozmowie z jednym z najbardziej znanych włoskich dziennikarzy Bruno Vespą na potrzeby wydanej właśnie jego książki „Sale, zucchero e caffe” (Sól, cukier i kawa). Vespa opowiada w niej w pasjonujący sposób o sobie i najnowszej historii Włoch z pozycji człowieka, który osobiście poznał jej głównych bohaterów. Gdy spytał Berlusconiego, któremu grozi więzienie i polityczna śmierć za przestępstwa podatkowe, czy to prawda, że jego dzieci przekonywały go, by sprzedał wszystko i opuścił Italię, ten odpowiedział: „Dzieci mówią mi, że czują się tak, jak musiały się czuć żydowskie rodziny w Niemczech za reżimu Hitlera.

Polityka 47.2013 (2934) z dnia 19.11.2013; Świat; s. 67
Oryginalny tytuł tekstu: "Hydra Berlusconich"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021