Świat

Zły car i dobrzy bojarzy

Ukraina: Oligarchowie kontra prezydent

Dmytro Firtasz Dmytro Firtasz ITAR-TASS
Zachód z nadzieją patrzy na ukraińskich oligarchów, wierząc, że w końcu usuną psującego im biznes Janukowycza. Tę opcję można jednak włożyć między bajki.
Wiktor Janukowyczthierry ehrmann/Flickr CC by 2.0 Wiktor Janukowycz

Kilkunastu opozycjonistów z Doniecka protestowało pod rezydencją Rinata Achmetowa. Trzymali plakaty z napisami „Achmetow ma krew na rękach” i „Sponsor krwawego reżimu Janukowycza”. Młody aktywista mówił właśnie, że oligarcha chowa się ze strachu przed nimi w Londynie, gdy do zebranych podjechał luksusowy mercedes. Wysiadł z niego Achmetow, był sam, bez kierowcy i ochroniarzy. „Oszuści, ale z was oszuści! Ludzi chcieliście nabrać!

Polityka 8.2014 (2946) z dnia 18.02.2014; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Zły car i dobrzy bojarzy"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Antyk nad Adriatykiem

Murowana pogoda, szmaragdowe morze, pyszne jedzenie i perły rzymskiej architektury. Na dodatek, jeśli przestrzegamy reguł, wakacje w Chorwacji będą po prostu bezpieczne.

Prezentacja
24.03.2021