Świat

Duch dżihadu

Konflikt izraelsko-palestyński: znów giną dzieci

Grupa ortodoksyjnych antysyjonistycznych Żydów z organizacji Naturei Karta protestuje po zamordowaniu palestyńskiego 16-latka. Grupa ortodoksyjnych antysyjonistycznych Żydów z organizacji Naturei Karta protestuje po zamordowaniu palestyńskiego 16-latka. AFP / EAST NEWS
Szkolone przez Amerykanów palestyńskie służby policyjne tracą panowanie nad sytuacją, a izraelskie władze nie spieszą się z sądzeniem osadników, którzy używają broni nie tylko dla własnej obrony.

Zabójstwo trzech izraelskich nastolatków, którzy autostopem chcieli przyspieszyć wakacyjny powrót do domu w okolicach Hebronu, śmierć arabskiego ucznia piątej klasy z premedytacją zastrzelonego przez Izraelczyka w miasteczku Dura na Zachodnim Brzegu i kolejnego w mieście Szoafat w izraelskiej Galilei, w ostatnim tygodniu zbulwersowały opinię światową. Zdają się też wyraźnie wskazywać, że nieudolność w szukaniu pokojowego rozwiązania konfliktu prowadzi do sytuacji, w której elementy terrorystyczne z jednej strony i z niczym nieliczący się fanatycy z drugiej strony przejmują inicjatywę w swoje ręce.

Polityka 28.2014 (2966) z dnia 08.07.2014; Komentarze; s. 6
Oryginalny tytuł tekstu: "Duch dżihadu"

Warte przeczytania

Czytaj także

Niezbędnik

Nauki mistrza Kongfuzi

Chiński komunizm chciał odesłać nauki mistrza Kongfuzi na śmietnik historii, ale sam schodzi ze sceny. Za to autorzy azjatyckiego cudu gospodarczego chętnie kłaniają się duchowi Konfucjusza.

Adam Szostkiewicz
05.11.2019