Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Kolosalny biznes

Powrót na największą arenę świata

Dzis koloseum to wielki kombinat turystyczny, otaczany czcią i pietyzmem. Dzis koloseum to wielki kombinat turystyczny, otaczany czcią i pietyzmem. rmceoin / Wikipedia
Mecz AS Roma kontra FC Barcelona w rzymskim Koloseum? Antyczna arena może już niebawem powrócić do swoich pierwotnych funkcji.
Wielkie koncerty mogą się na razie odbywać na zewnątrz Koloseum, bo wewnątrz jest za mało podłogi. Na fot. koncert Eltona Johna w 2005 r.Reuters/Forum Wielkie koncerty mogą się na razie odbywać na zewnątrz Koloseum, bo wewnątrz jest za mało podłogi. Na fot. koncert Eltona Johna w 2005 r.

Pomysł rzucił znany profesor archeologii Daniele Manacorda: „Powinniśmy przywrócić Koloseum godność, którą mu odebraliśmy”. Minister kultury Dario Franceschini do idei się zapalił, sceptykom rzucił na Twitterze: „To się da zrobić. Trzeba tylko wyobraźni i odwagi”, a fachowcom zlecił, by przygotowali ekspertyzy. Natychmiast rozpętała się ogólnonarodowa dyskusja, co pokazywać w Koloseum. Konserwatyści starli się z rewolucjonistami.

Polityka 51-52.2014 (2989) z dnia 16.12.2014; Świat; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Kolosalny biznes"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >