Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Las Vegas Wschodu

Władywostok ma przyciągnąć rodzimych graczy, którym rząd w 2009 r. zamknął kasyna. Władywostok ma przyciągnąć rodzimych graczy, którym rząd w 2009 r. zamknął kasyna. Yuri Smityuk/TASS / Forum

Trzy lata temu, przed szczytem APEC, w rosyjskim Władywostoku pojawiły się dwa olbrzymie wiszące mosty, które kompletnie zmieniły wizerunek miasta. Teraz ta daleka, zimna i wciąż słabo rozwinięta aglomeracja ma zmienić się w Las Vegas Wschodu. Budowa wielkiego centrum hazardu jest już mocno zaawansowana, a setki młodych Rosjan uczą się pracy krupierów. Kapiące bogactwem i niezwykle nowoczesne centrum Tigre de Cristal ma być gotowe w ciągu kilku miesięcy i sam Władimir Putin zapowiedział, że przetnie wstęgę podczas otwarcia.

Polityka 30.2015 (3019) z dnia 21.07.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022