Świat

Poroszenko się nie podda!

Ukraina: prezydent okrojonego kraju

Prezydent Petro Poroszenko w myśliwcu Su-27 na lotnisku w Zaporożu Prezydent Petro Poroszenko w myśliwcu Su-27 na lotnisku w Zaporożu Ukrainian Presidential Press Service/Reuters / Forum
Prezydent Ukrainy, choć nie jest cudotwórcą, stał się dla wielu rodaków jedyną nadzieją w depresyjnej atmosferze po „zwycięstwie” w Donbasie.
Nowi funkcjonariusze w KijowieValentyn Ogirenko/Reuters/Forum Nowi funkcjonariusze w Kijowie

Jeśli Rosjanin chce dopiec Ukraińcowi, pyta go: – I po co wam to wszystko było? Mówiliście, że chcecie przegonić złodziei, że chcecie poradzić sobie z korupcją, a tu proszę bardzo: korupcja wyżej dachu, złodziejstwo, jak było, tak jest, a tylko niewinni ludzie na Donbasie giną… Ukrainiec w takiej sytuacji odpowiada zazwyczaj, że, owszem, giną, bo Rosja wysłała do Donbasu wojska, a korupcji i złodziejstwa nie udało się zwalczyć dlatego, że Rosja wspierała patologiczny system, który kształtował się na Ukrainie przez ostatnie ćwierć wieku.

Polityka 44.2015 (3033) z dnia 27.10.2015; Świat; s. 55
Oryginalny tytuł tekstu: "Poroszenko się nie podda!"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021