Świat

Twardy Holender

Frans Timmermans Frans Timmermans Patrick Seeger/EPA / PAP

Frans Timmermans, 55-latek, którego z ramienia Komisji Europejskiej wyznaczono na głównego partnera do dyskusji z polskim rządem i który ogłosił rozpoczęcie wobec Polski unijnej procedury ochrony praworządności, jest dobrze zorientowany w naszej historii. Ze względu na wspomnienia mieszkającej w Bredzie matki, u której zatrzymali się polscy żołnierze z dywizji gen. Maczka, Timmermans przed laty walczył o przywrócenie naszym żołnierzom należytej pamięci. I za te starania oraz za wspieranie naszego wejścia do Unii, blisko 10 lat temu, został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP.

Polityka 4.2016 (3043) z dnia 19.01.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021