Świat

Dobra zmiana po tajwańsku

Tsai Ing-wen, pierwsza prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen, pierwsza prezydent Tajwanu Craig Ferguson / Getty Images

Tsai Ing-wen zostaje pierwszą prezydent Tajwanu, a jej dotąd opozycyjna Demokratyczna Partia Postępowa zdobywa samodzielną większość w parlamencie. Oznacza to, że dopiero drugi raz w ciągu 70 lat samodzielności wyspy władzę traci nacjonalistyczny Kuomintang. Obywatele mają do niego pretensje, że poszedł na zbyt duże ustępstwa z komunistycznymi Chinami i za bardzo sprzyja establishmentowi. Pani Tsai obiecuje tak przeorientować gospodarkę, by młodym łatwiej było znaleźć pracę, chce równać różnice majątkowe i na dystans trzymać komunistów z kontynentu.

Polityka 4.2016 (3043) z dnia 19.01.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021