Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Kogo wybierze Bóg

Jakie znaczenie ma wiara w amerykańskich wyborach

Hillary Clinton jest praktykującą metodystką. Mediom opowiada, że wiara przenika całe jej życie, że codziennie czyta Biblię i wierzy w życie po śmierci. Hillary Clinton jest praktykującą metodystką. Mediom opowiada, że wiara przenika całe jej życie, że codziennie czyta Biblię i wierzy w życie po śmierci. Yuri Gripas/Reuters / Forum
Kandydaci na prezydenta USA do spraw wiary podchodzą śmiertelnie poważnie, może poza Donaldem Trumpem. Wyborcy również – aż do głosowania.
Jarmułki dla zwolenników Donalda Trumpa (republikanie)Brian Frank/Reuters/Forum Jarmułki dla zwolenników Donalda Trumpa (republikanie)

Siedem miesięcy przed wyborami prezydenckimi na placu boju o nominację pozostało czworo liczących się kandydatów. Po stronie demokratów Hillary Clinton i Bernie Sanders, po stronie republikanów Donald Trump i Ted Cruz. Pod względem religijnym: mieszanka chrześcijańska z dodatkiem agnostycznym.

Była pierwsza dama i sekretarz stanu jest praktykującą metodystką. Mediom opowiada, że wiara przenika całe jej życie, że codziennie czyta Biblię i wierzy w życie po śmierci.

Polityka 13.2016 (3052) z dnia 22.03.2016; Świat; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Kogo wybierze Bóg"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022