Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Kac przed imprezą

Kto wygra wybory prezydenckie w USA

Bernie Sanders, dyżurny socjalista Ameryki Bernie Sanders, dyżurny socjalista Ameryki CJ Gunther/EPA / PAP
Te wybory prezydenckie w USA będą historyczne co najmniej pod jednym względem – wygra je ten z kandydatów, który najmniej przeraża Amerykanów.
Prawdziwy jastrząb, czyli Hillary Clinton i ekscentryczny bufon, czyli Donald TrumpJustin Lane/Andrew Gombert/EPA/PAP Prawdziwy jastrząb, czyli Hillary Clinton i ekscentryczny bufon, czyli Donald Trump

Kto by pomyślał, że tak wielu Amerykanów zatęskni za George’em W. Bushem? Uznawany przez przeciwników wręcz za przygłupa – chodzący dowód na zgubny wpływ alkoholu, trawki i wagarów w czasach szkolnych – Bush junior miał jednak jakieś maniery. Inaczej niż Donald Trump.

Niezwykłość nadchodzącego głosowania polega na tym, że ponad połowa wyborców jest niechętna każdemu z kandydatów, którzy zostali w grze.

Polityka 20.2016 (3059) z dnia 10.05.2016; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Kac przed imprezą"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Przystanek amnezja. Dlaczego Memoriał tak przeszkadzał Putinowi

Rosji Putina nie potrzeba stowarzyszenia Memoriał, tylko historii pełnej zwycięstw, dumy i bohaterstwa. Podłości i zbrodnie z dziejów należy wymazać. A tych, którzy tego nie rozumieją – pozamykać.

Paweł Reszka
11.01.2022