Świat

Kac przed imprezą

Kto wygra wybory prezydenckie w USA

Bernie Sanders, dyżurny socjalista Ameryki Bernie Sanders, dyżurny socjalista Ameryki CJ Gunther/EPA / PAP
Te wybory prezydenckie w USA będą historyczne co najmniej pod jednym względem – wygra je ten z kandydatów, który najmniej przeraża Amerykanów.
Prawdziwy jastrząb, czyli Hillary Clinton i ekscentryczny bufon, czyli Donald TrumpJustin Lane/Andrew Gombert/EPA/PAP Prawdziwy jastrząb, czyli Hillary Clinton i ekscentryczny bufon, czyli Donald Trump

Kto by pomyślał, że tak wielu Amerykanów zatęskni za George’em W. Bushem? Uznawany przez przeciwników wręcz za przygłupa – chodzący dowód na zgubny wpływ alkoholu, trawki i wagarów w czasach szkolnych – Bush junior miał jednak jakieś maniery. Inaczej niż Donald Trump.

Niezwykłość nadchodzącego głosowania polega na tym, że ponad połowa wyborców jest niechętna każdemu z kandydatów, którzy zostali w grze.

Polityka 20.2016 (3059) z dnia 10.05.2016; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Kac przed imprezą"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Kobiety na froncie

Rozmowa ze Swiatłaną Aleksijewicz, autorką bestsellera „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, o żołnierkach Armii Czerwonej

Paweł Sulik
15.06.2021