Świat

Wszystko, co trzeba wiedzieć o postanowieniach szczytu NATO [WIDEO]

Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland / Flickr CC by 2.0
Jako organizator szczytu Polacy nie mają się czego wstydzić. Nie obyło się jednak bez kontrowersyjnych zachowań przedstawicieli rządu PiS...

Szczyt NATO w Warszawie dobiegł końca. Miał on być przełomem w natowskim postrzeganiu bezpieczeństwa. Potwierdzono stałą obecność wojsk Sojuszu w Polsce oraz terenach graniczących z Rosją. Nie oznacza to jednak nowych baz na terenie naszego kraju. Podczas szczytu zostały podjęte kluczowe decyzje dotyczące obrony państw członkowskich w razie zagrożenia. Sojusz nie tylko wzmocni wschodnią flankę, ale podpisał nową deklarację o współpracy z Unią Europejską i zadeklarował gotowość swojej obrony antyrakietowej.

W trakcie warszawskiego szczytu głos zabrała Nadia Sawczenko, dziękując państwom członkowskim za wspieranie Ukrainy, a jej krótkie przemówienie zostało nagrodzone brawami. Jako organizatorzy szczytu wypadliśmy bardzo dobrze, jednak duże kontrowersje wzbudziła reakcja rządu PiS na krytyczne słowa Baracka Obamy dotyczące sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej o samym szczycie i jego najważniejszych punktach w specjalnym wideo POLITYKI:

 

Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Nauczycieli trzeba będzie dowozić z domów spokojnej starości

Czas najwyższy powiedzieć, że jednakowe pensum dla katechety i polonisty to zbrodnia. Minister Czarnek usilnie pracuje nad tym, aby w szkole nie chciał pracować nikt – z wyjątkiem katechetów.

Dariusz Chętkowski
24.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną