Świat

Wszystko, co trzeba wiedzieć o postanowieniach szczytu NATO [WIDEO]

Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland / Flickr CC by 2.0
Jako organizator szczytu Polacy nie mają się czego wstydzić. Nie obyło się jednak bez kontrowersyjnych zachowań przedstawicieli rządu PiS...

Szczyt NATO w Warszawie dobiegł końca. Miał on być przełomem w natowskim postrzeganiu bezpieczeństwa. Potwierdzono stałą obecność wojsk Sojuszu w Polsce oraz terenach graniczących z Rosją. Nie oznacza to jednak nowych baz na terenie naszego kraju. Podczas szczytu zostały podjęte kluczowe decyzje dotyczące obrony państw członkowskich w razie zagrożenia. Sojusz nie tylko wzmocni wschodnią flankę, ale podpisał nową deklarację o współpracy z Unią Europejską i zadeklarował gotowość swojej obrony antyrakietowej.

W trakcie warszawskiego szczytu głos zabrała Nadia Sawczenko, dziękując państwom członkowskim za wspieranie Ukrainy, a jej krótkie przemówienie zostało nagrodzone brawami. Jako organizatorzy szczytu wypadliśmy bardzo dobrze, jednak duże kontrowersje wzbudziła reakcja rządu PiS na krytyczne słowa Baracka Obamy dotyczące sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej o samym szczycie i jego najważniejszych punktach w specjalnym wideo POLITYKI:

 

Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Maseczki pseudoochronne

Czy to bal maskowy, czy raczej taniec śmierci? Rząd każe nam nosić maseczki, ale już nie dba o to, co trafia na rynek. Czy maseczki sprzedawane w aptekach i sklepach naprawdę nas chronią?

Violetta Krasnowska
18.01.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną