Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Wszystko, co trzeba wiedzieć o postanowieniach szczytu NATO [WIDEO]

Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland / Flickr CC by 2.0
Jako organizator szczytu Polacy nie mają się czego wstydzić. Nie obyło się jednak bez kontrowersyjnych zachowań przedstawicieli rządu PiS...

Szczyt NATO w Warszawie dobiegł końca. Miał on być przełomem w natowskim postrzeganiu bezpieczeństwa. Potwierdzono stałą obecność wojsk Sojuszu w Polsce oraz terenach graniczących z Rosją. Nie oznacza to jednak nowych baz na terenie naszego kraju. Podczas szczytu zostały podjęte kluczowe decyzje dotyczące obrony państw członkowskich w razie zagrożenia. Sojusz nie tylko wzmocni wschodnią flankę, ale podpisał nową deklarację o współpracy z Unią Europejską i zadeklarował gotowość swojej obrony antyrakietowej.

W trakcie warszawskiego szczytu głos zabrała Nadia Sawczenko, dziękując państwom członkowskim za wspieranie Ukrainy, a jej krótkie przemówienie zostało nagrodzone brawami. Jako organizatorzy szczytu wypadliśmy bardzo dobrze, jednak duże kontrowersje wzbudziła reakcja rządu PiS na krytyczne słowa Baracka Obamy dotyczące sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej o samym szczycie i jego najważniejszych punktach w specjalnym wideo POLITYKI:

Więcej na ten temat
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

O Polityce

Uwaga czytelnicy! Kioski Garmond Press bez „Polityki”

Znajdziecie nas w punktach sprzedaży innych dystrybutorów.

Wydawca „Polityki”
14.03.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną