Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Świat

Duet wschodni

Kim są prorosyjscy doradcy Trumpa

Trump od lat podziwia Putina, prowadzi też liczne interesy z rosyjskimi oligarchami. Trump od lat podziwia Putina, prowadzi też liczne interesy z rosyjskimi oligarchami. Rick Wilking/Reuters / Forum
Paul Manafort i Carter Page to dwóch fanów Putina, którzy w Rosji prowadzą szemrane interesy. Problem w tym, że ich porad słucha ktoś, kto wkrótce zostanie prezydentem USA.
Manafort (na zdjęciu) i Page mogą w przyszłości kształtować politykę USA m.in. wobec Polski.Chip Somodevilla/Getty Images Manafort (na zdjęciu) i Page mogą w przyszłości kształtować politykę USA m.in. wobec Polski.

Już dziewięć lat temu w rozmowie z Larrym Kingiem na antenie CNN Trump chwalił Putina za „odbudowę Rosji”. „W kategorii przywództwa Putinowi należy się piątka. Natomiast nasz prezydent nie radzi sobie najlepiej”, to z kolei słowa już z obecnej kampanii, z grudnia minionego roku. Trump dodawał, że Putin „bawi się z Obamą” i „zjada go na lunch”.

Władimir Władimirowicz nie pozostał obojętny na te komplementy, określając kandydata republikanów mianem „bardzo utalentowanego” i „absolutnego lidera” kampanii wyborczej.

Polityka 33.2016 (3072) z dnia 09.08.2016; Świat; s. 55
Oryginalny tytuł tekstu: "Duet wschodni"
Reklama