Świat

Duet wschodni

Kim są prorosyjscy doradcy Trumpa

Trump od lat podziwia Putina, prowadzi też liczne interesy z rosyjskimi oligarchami. Trump od lat podziwia Putina, prowadzi też liczne interesy z rosyjskimi oligarchami. Rick Wilking/Reuters / Forum
Paul Manafort i Carter Page to dwóch fanów Putina, którzy w Rosji prowadzą szemrane interesy. Problem w tym, że ich porad słucha ktoś, kto wkrótce zostanie prezydentem USA.
Manafort (na zdjęciu) i Page mogą w przyszłości kształtować politykę USA m.in. wobec Polski.Chip Somodevilla/Getty Images Manafort (na zdjęciu) i Page mogą w przyszłości kształtować politykę USA m.in. wobec Polski.

Już dziewięć lat temu w rozmowie z Larrym Kingiem na antenie CNN Trump chwalił Putina za „odbudowę Rosji”. „W kategorii przywództwa Putinowi należy się piątka. Natomiast nasz prezydent nie radzi sobie najlepiej”, to z kolei słowa już z obecnej kampanii, z grudnia minionego roku. Trump dodawał, że Putin „bawi się z Obamą” i „zjada go na lunch”.

Władimir Władimirowicz nie pozostał obojętny na te komplementy, określając kandydata republikanów mianem „bardzo utalentowanego” i „absolutnego lidera” kampanii wyborczej.

Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Kobiety u władzy w Bizancjum

Zostanie cesarską małżonką, wejście w rolę bazylisy, było zapewne największym marzeniem przynajmniej niektórych mieszkanek Bizancjum, a w pewnych okresach łakomym kąskiem dla wielu dobrze urodzonych niewiast spoza niego.

Mirosław J. Leszka
12.03.2019
Reklama