Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Trzęsienie ziemi w środkowych Włoszech. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych

Forum
Według włoskiej straży pożarnej najbardziej poszkodowane miejscowości to Accumoli, Amatrice, Posta i Arquata del Tronto.
„Nie ma połowy miasta. Ludzie są wciąż pod gruzami. Wszystkie drogi są odcięte” – mówił telewizji RAI Sergio Pirozzi, burmistrz Amatrice, położonego w regionie Lacjum miasta, które stało się epicentrum trzęsienie ziemi, do którego doszło dziś we Włoszech.
 
Według informacji „La Reppublici” w Amatrice zawalił się co najmniej jeden z mostów i wiele budynków mieszkalnych.
 
Do trzęsienia ziemi o sile ponad 6,2 w skali Richtera doszło o godz. 3.36 w nocy z wtorku na środę. W ciągu trzech godzin doszło do kilkunastu wstrząsów wtórnych i rano nadal odczuwane były kolejne. Najsilniejsze miało magnitudę 6,1 i nastąpiło na niewielkiej głębokości ok. 10 kilometrów.
 
Według włoskiej straży pożarnej najbardziej poszkodowane miejscowości to Accumoli, Amatrice, Posta i Arquata del Tronto. Trzęsienie było tez odczuwalne w Rzymie. Liczba ofiar wciąż rośnie, według ostatnich informacji nie żyje co najmniej 247 osób.
 
Włoscy urzędnicy ostrzegają, że liczba ofiar śmiertelnych może bardzo wzrosnąć. Szef wydziału ochrony ludności porównał intensywność trzęsienia ziemi do tego, które miało miejsce w Aquila w kwietniu 2009 roku, w wyniku którego zginęło 309 osób.
 
Komunikat wydał także polski MSZ, podając, że wśród poszkodowanych prawdopodobnie nie było polskich obywateli. 
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Rynek

Kim pan jest, panie W.? Skąd się wziął i na czym dorobił cichy bohater afery taśmowej

Cała Polska usłyszała o zeznaniach Marcina W. Najpierw, że Marek Falenta sprzedał Rosjanom słynne „taśmy prawdy”; potem, że Michał Tusk przyjął 600 tys. euro łapówki. Ale równie ciekawe jak zeznania są biznesy Marcina W. I jego związki z CBA.

Marek Czarkowski
05.12.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną