Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Trzęsienie ziemi w środkowych Włoszech. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych

Forum
Według włoskiej straży pożarnej najbardziej poszkodowane miejscowości to Accumoli, Amatrice, Posta i Arquata del Tronto.
„Nie ma połowy miasta. Ludzie są wciąż pod gruzami. Wszystkie drogi są odcięte” – mówił telewizji RAI Sergio Pirozzi, burmistrz Amatrice, położonego w regionie Lacjum miasta, które stało się epicentrum trzęsienie ziemi, do którego doszło dziś we Włoszech.
 
Według informacji „La Reppublici” w Amatrice zawalił się co najmniej jeden z mostów i wiele budynków mieszkalnych.
 
Do trzęsienia ziemi o sile ponad 6,2 w skali Richtera doszło o godz. 3.36 w nocy z wtorku na środę. W ciągu trzech godzin doszło do kilkunastu wstrząsów wtórnych i rano nadal odczuwane były kolejne. Najsilniejsze miało magnitudę 6,1 i nastąpiło na niewielkiej głębokości ok. 10 kilometrów.
 
Według włoskiej straży pożarnej najbardziej poszkodowane miejscowości to Accumoli, Amatrice, Posta i Arquata del Tronto. Trzęsienie było tez odczuwalne w Rzymie. Liczba ofiar wciąż rośnie, według ostatnich informacji nie żyje co najmniej 247 osób.
 
Włoscy urzędnicy ostrzegają, że liczba ofiar śmiertelnych może bardzo wzrosnąć. Szef wydziału ochrony ludności porównał intensywność trzęsienia ziemi do tego, które miało miejsce w Aquila w kwietniu 2009 roku, w wyniku którego zginęło 309 osób.
 
Komunikat wydał także polski MSZ, podając, że wśród poszkodowanych prawdopodobnie nie było polskich obywateli. 

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną