Świat

Towarzysz Bałwan

Amerykański gwiazdor MMA twarzą rosyjskich komunistów

Po zakończeniu kariery w MMA Monson zamierza przenieść się na polityczny ring, który zresztą zawsze był dla niego ważny. Po zakończeniu kariery w MMA Monson zamierza przenieść się na polityczny ring, który zresztą zawsze był dla niego ważny. Yuri Kadobnovy/AFP / EAST NEWS
Jeff Monson, bohater amerykańskich sportów walki, został nową twarzą rosyjskich komunistów. I chce teraz walczyć przeciw imperializmowi USA.
Jeff Monson w grudniu 2015 r. walczył w Moskwie z Kameruńczykiem Donaldem Njatah Nua. Przegrał przez nokaut.Valery Sharifulin/TASS/Forum Jeff Monson w grudniu 2015 r. walczył w Moskwie z Kameruńczykiem Donaldem Njatah Nua. Przegrał przez nokaut.

Giennadij Ziuganow, 72-letni lider rosyjskich komunistów od 1993 r., nie jest politykiem, który imponuje charyzmą, chociaż dwie dekady temu omal nie został prezydentem Rosji. Dzisiaj cieszy się stabilnym poparciem nostalgicznych emerytów, dzięki którym zasiada w Dumie. Ale jego Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej (KPRF) ma wyraźny problem z młodszym elektoratem, mówiąc krótko – nie porywa tłumów. Zwłaszcza gdy sporą część tęsknoty za idealizowaną wersją ZSRR skapitalizowali Władimir Putin i partia rządząca Jedna Rosja.

Polityka 42.2016 (3081) z dnia 11.10.2016; Świat; s. 60
Oryginalny tytuł tekstu: "Towarzysz Bałwan"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Wojna secesyjna: arystokrata Lee kontra łachmyta Grant

150 lat temu skończyła się wojna secesyjna. Armiami stron dowodzili generałowie Robert Edward Lee i Ulisses Grant. Reprezentowali dwie bardzo odmienne wersje sukcesu z amerykańskiego snu.

Grzegorz Mathea
14.04.2015