Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Towarzysz Bałwan

Amerykański gwiazdor MMA twarzą rosyjskich komunistów

Po zakończeniu kariery w MMA Monson zamierza przenieść się na polityczny ring, który zresztą zawsze był dla niego ważny. Po zakończeniu kariery w MMA Monson zamierza przenieść się na polityczny ring, który zresztą zawsze był dla niego ważny. Yuri Kadobnovy/AFP / EAST NEWS
Jeff Monson, bohater amerykańskich sportów walki, został nową twarzą rosyjskich komunistów. I chce teraz walczyć przeciw imperializmowi USA.
Jeff Monson w grudniu 2015 r. walczył w Moskwie z Kameruńczykiem Donaldem Njatah Nua. Przegrał przez nokaut.Valery Sharifulin/TASS/Forum Jeff Monson w grudniu 2015 r. walczył w Moskwie z Kameruńczykiem Donaldem Njatah Nua. Przegrał przez nokaut.

Giennadij Ziuganow, 72-letni lider rosyjskich komunistów od 1993 r., nie jest politykiem, który imponuje charyzmą, chociaż dwie dekady temu omal nie został prezydentem Rosji. Dzisiaj cieszy się stabilnym poparciem nostalgicznych emerytów, dzięki którym zasiada w Dumie. Ale jego Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej (KPRF) ma wyraźny problem z młodszym elektoratem, mówiąc krótko – nie porywa tłumów. Zwłaszcza gdy sporą część tęsknoty za idealizowaną wersją ZSRR skapitalizowali Władimir Putin i partia rządząca Jedna Rosja.

Polityka 42.2016 (3081) z dnia 11.10.2016; Świat; s. 60
Oryginalny tytuł tekstu: "Towarzysz Bałwan"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >