Świat

Stany skupione na sobie

Polityka zagraniczna USA: ten temat Clinton i Trump ignorują

Gliniane podobizny kandydatów na prezydenta USA. Jedna z nich posłuży do stworzenia woskowej figury zwycięzcy wyborów, która stanie u Madame Tussauds w Londynie. Gliniane podobizny kandydatów na prezydenta USA. Jedna z nich posłuży do stworzenia woskowej figury zwycięzcy wyborów, która stanie u Madame Tussauds w Londynie. Photoshot / Reporter
Sądząc po kampanii prezydenckiej, świat nie za bardzo obchodzi dziś Amerykę. Ale wkrótce jej o sobie przypomni.
materiały prasowe

Moderatorzy trzech debat telewizyjnych o sprawy zagraniczne zahaczali z rzadka, bo po długich wymianach obelg i inwektyw między Hillary Clinton a Donaldem Trumpem chcieli im zostawić czas na wypowiedzi o tym, co bardziej interesuje Amerykanów. Czyli o gospodarce, podatkach, świadczeniach socjalnych. To normalne – jeśli w roku wyborczym Ameryka nie prowadzi jakiejś większej wojny, polityka zagraniczna jest w cieniu krajowej. W tym roku także, chociaż to, co dzieje się na świecie, zasługuje przecież na poważną dyskusję.

Polityka 45.2016 (3084) z dnia 01.11.2016; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Stany skupione na sobie"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021