Świat

Przetrzymać Trumpa

Amerykańska prezydentura: test dla USA i dla świata

Najstarsi ludzie w USA nie pamiętają tak wielkich tłumów demonstrujących na ulicach przeciwko dopiero co obejmującemu urząd prezydentowi. Najstarsi ludzie w USA nie pamiętają tak wielkich tłumów demonstrujących na ulicach przeciwko dopiero co obejmującemu urząd prezydentowi. Tom Mihalek/Reuters / Forum
Nowy prezydent USA testuje najpotężniejszy na świecie system zabezpieczeń przed politycznymi szaleńcami.
W postępowaniu Trumpa widać wpływ jego głównego stratega Steve’a Bannona, architekta ideologii nowo-starego amerykańskiego nacjonalizmu.Saul Loeb/Pool/Forum W postępowaniu Trumpa widać wpływ jego głównego stratega Steve’a Bannona, architekta ideologii nowo-starego amerykańskiego nacjonalizmu.

Żaden z ataków terrorystycznych w USA nie został przeprowadzony przez obywateli wspomnianych krajów muzułmańskich – tak w piątek uznał James Robart, sędzia federalny z Seattle. I zablokował prezydencki dekret o zakazie wjazdu do Ameryki dla obywateli siedmiu w większości muzułmańskich krajów, który Donald Trump z werwą podpisał dzień po zaprzysiężeniu. Sędzia Robart – mianowany na to stanowisko przez George’a W. Busha! – upomniał prezydenta, że jego rozporządzenia „muszą się opierać na faktach, a nie na fikcji”.

Polityka 6.2017 (3097) z dnia 07.02.2017; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Przetrzymać Trumpa"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Kryzys diagnostyki prenatalnej. „Po co pani teraz te wyniki?”

Zgodnie z wiedzą medyczną jest tylko jedno wskazanie do przeprowadzenia badań prenatalnych, czyli tzw. żywa ciąża. W Polsce dotąd nieuznawane.

Agata Szczerbiak
20.06.2021