Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Prawie jak prezydent. To zdjęcie podbija światowe media

Artykuł w dominikańskim dzienniku opatrzony zdjęciem Alexa Baldwina. Artykuł w dominikańskim dzienniku opatrzony zdjęciem Alexa Baldwina.
„El National”, ukazujący się na Dominikanie dziennik, w piątkowym wydaniu artykuł o amerykańsko-izraelskich stosunkach opatrzył zdjęciem prezydenta Trumpa. Problem w tym, że to nie jest prezydent Trump.
Twitter
Twitter

O wpadce dominikańskiego dziennika rozpisują się zagraniczne media, w tym m.in. BBC. Dlaczego? Opublikowany na 19. stronie dziennika artykuł o relacjach między USA a Izraelem ilustruje fotografia premiera Benjamina Netanjahu (dla porządku dodajmy, że jest to właściwe zdjęcie) oraz podobizna Donalda Trumpa, a przynajmniej tak sądził „El National”, dobierając zdjęcie do druku.

W rzeczywistości na zdjęciu znajduje się Alec Baldwin, aktor parodiujący prezydenta Trumpa w popularnym telewizyjnym programie „Saturday Night Live” w stacji NBC. Baldwin wciela się w postać Trumpa od kampanii prezydenckiej. Wraz z nim występują inni znani aktorzy amerykańskich, m.in. Tom Hanks, który zagrał jednego ze zwolenników Trumpa, a także prowadzącego debatę wyborczą.

Gazeta przeprosiła już czytelników za pomyłkę. Nie wiemy jednak, czy oficjalne przeprosiny wystosowano do Białego Domu.

Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że Donald Trump nie jest zachwycony występami Baldwina. W sprawie programu publicznie zabrał już nie raz głos, pisząc na Twitterze, że „SNL” nie jest śmieszne, a Baldwin generalnie jest „do bani”.

Więcej na ten temat
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

null
Historia

Dlaczego tak późno? Marian Turski w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Powstanie w warszawskim getcie wybuchło dopiero wtedy, kiedy większość blisko półmilionowego żydowskiego miasta już nie żyła, została zgładzona.

Marian Turski
19.04.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną