Kim jest Rob Goldstone, który pośredniczył w kontaktach Trumpa juniora ze stroną rosyjską?
Brytyjski „Guardian” ujawnia szereg powiązań Roba Goldstone’a z Rosją.
Rob Goldstone, zdjęcie wykonane w Moskwie podczas konkursu Miss Universe
Irina Buzhor/REUTERS/Kommersant Photo/Forum

Rob Goldstone, zdjęcie wykonane w Moskwie podczas konkursu Miss Universe

„Emin właśnie dzwonił i poprosił, żebym skontaktował się z tobą w bardzo interesującej sprawie. Prokurator korony [prokurator generalny – red.] Rosji spotkał się rano z jego ojcem, Arasem, i zaproponował, że dostarczy sztabowi Trumpa oficjalne dokumenty i dane, które pogrążą Hillary i jej kontakty z Rosją, co twojemu ojcu bardzo by się przydało. Oczywiście to informacja wrażliwa, wielkiej rangi, i jest częścią wsparcia Rosji i jej rządu dla pana Trumpa” – pisał Rob Goldstone do Donalda Trumpa juniora w ujawnionych właśnie mailach, które dowodzą, że istniały bezpośrednie związki sztabu Trumpa z Rosjanami.

To on doprowadził do spotkania, na którym zamiast wspomnianego Emina Agalarowa pojawiła się rosyjska prawniczka Natalia Weselnicka. Ojcem Emina jest Aras Agalarow, rosyjski deweloper, powiązany z Putinem.

Moskwa drugim domem Goldstone′a

Skąd się zatem wziął Goldstone w tej układance? Kim jest? Jaka była jego rola? I przede wszystkim: co łączy go z Rosją?

Okazuje się, że zaskakująco wiele. Wiemy, że Goldstone jest byłym dziennikarzem tabloidowym i agentem muzycznym. Z Donaldem juniorem poznał się w 2013 r. podczas zorganizowanej w Moskwie gali Miss Universe, na której obecny był również obecny prezydent USA. Brytyjski „Guardian” ujawnił więcej związków Goldestone’a z Rosją.

Według dziennika kilka godzin po zwycięstwie Trumpa w wyborach Goldstone umieścił na swoim koncie na Instagramie zdjęcie, na którym pozuje w koszulce z wielkim napisem „RUSSIA”. Zdjęcie opatrzył tytułem „Hedging bets” (zakłady hedgingowe, czyli takie, których głównym celem jest minimalizowanie ryzyka przegranej – red.). Zdjęcie to zostało usunięte z konta Goldstone′a, jak tylko dziennikarz „Guardiana” opublikował je na Twitterze, kontro zmieniło status z publicznego na prywatne.

Goldstone przez wiele lat kursował między Stanami Zjednoczonymi a Rosją, gdzie pracował jako agent wspomnianego Emina Agalarowa, który jest muzykiem. Według informacji „Guardiana”, który powołuje się na instagramowe kontro Goldstone’a, od wiosny 2013 r. odbył on co najmniej 19 podróży do Rosji, a w jednym z postów opisał Moskwę jako swój „drugi dom”. Miał on również co najmniej ośmiokrotnie odwiedzić Baku, stolicę Azerbejdżanu, skąd pochodzi jego klient i gdzie ma sporą rzeszę fanów.

Czytaj także

Ważne w świecie

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną