Świat

Małorosja zamiast Ukrainy

Aleksandr Zacharczenko Aleksandr Zacharczenko Igor Maslov/Sputnik / EAST NEWS

Żeby zakończyć wojnę na wschodzie Ukrainy, prorosyjscy separatyści z Doniecka wymyślili, że proklamują nowe państwo o nazwie Małorosja. Miałoby ono zastąpić Ukrainę, która „jest już nie do naprawienia”, a nazwa „Ukraina” jest zdyskredytowana, ponieważ, jak twierdzą, „państwo nie potrafi poradzić sobie z obecną sytuacją”. Pochodząca z XIV w. nazwa Małorosja (Mała Ruś) była oficjalnie używana dla nazwania południowo-zachodniej Rusi, czyli ziem dzisiejszej Ukrainy.

Polityka 30.2017 (3120) z dnia 25.07.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021