Świat

Zeman na czele niezadowolonych

Milosz Zeman Milosz Zeman David W Cerny/Reuters / Forum

Milosz Zeman po raz drugi wygrał powszechne wybory i będzie przez kolejnych pięć lat prezydentem Czech. Charakterologicznie jest całkowitym przeciwieństwem prezydenta Havla, częściej porównuje się go do Trumpa. Wulgarny i nieobliczalny knajpiany trybun, w dodatku populistyczny i prorosyjski. Według sondaży szedł bardzo długo niemal łeb w łeb ze swoim konkurentem prof. Jirzim Drahoszem. Wygrał niewielką przewagą: 51,37 do 48,63 proc., czyli różnicą ok. 150 tys. głosów. Zeman, reprezentujący przecież establishment, stanął na czele niezadowolonych.

Polityka 5.2018 (3146) z dnia 30.01.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021