Świat

Straceni z oczu

Kalifornijski dom zła

Rodzina Turpinów. Wszyscy ubrani w koszulki z napisem „rzecz” z kolejnym przypisanym numerem. Wyglądają na szczęśliwych. Rodzina Turpinów. Wszyscy ubrani w koszulki z napisem „rzecz” z kolejnym przypisanym numerem. Wyglądają na szczęśliwych. REX/Shutterstock / EAST NEWS
Dramat trzynaściorga dzieci z Kalifornii, więzionych latami przez własnych rodziców, wywołał przy okazji dyskusję o szkołach domowych w USA. Czy państwo może sobie pozwolić na taki brak zainteresowania najmłodszymi obywatelami?
Przesłuchanie małżeństwa Turpinów. Oboje mają postawione liczne kryminalne zarzuty, za które grozi łączna kara stu lat więzienia.EAST NEWS Przesłuchanie małżeństwa Turpinów. Oboje mają postawione liczne kryminalne zarzuty, za które grozi łączna kara stu lat więzienia.

To był dom zła. Takiego szoku liberalna Kalifornia dawno nie przeżyła. W mieście Perris pod Los Angeles małżeństwo Turpinów maltretowało trzynaścioro własnych dzieci. Najmłodsze ma dwa lata, najstarsze 29, sześcioro poniżej 18. Jedno z nich, 17-latka, zorientowała się, że rodzice chcą się przenieść do innego stanu, gdzieś z dala od ludzi. Uciekła przez okno i zaalarmowała policję. Uratowała siebie i rodzeństwo być może w ostatniej chwili.

Podzielone na małe grupy dzieci Turpinów trzymane były w pokojach, wśród własnych odchodów.

Polityka 6.2018 (3147) z dnia 06.02.2018; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Straceni z oczu"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021