Świat

Z kim tu się pobrudzić

Włochy: powrót Berlusconiego?

Silvio Berlusconi Silvio Berlusconi Angelo Carconi/EPA / PAP
Włosi w niedzielnych wyborach kolejny raz spróbują obalić gerontokrację. Może się jednak okazać, że nie da się tego zrobić bez 81-letniego Silvio Berlusconiego.
Szef Partii Demokratycznej Matteo RenziElisabetta A. Villa/Getty Images Szef Partii Demokratycznej Matteo Renzi

Nie każde wino im starsze, tym lepsze. Co więcej, nawet najbardziej cenione gatunki mają określony termin przydatności do spożycia. Podobnie jest z politykami. Ale im szczególnie trudno się z tym pogodzić.

Właśnie przekonują się o tym Włosi, którzy w wyborach parlamentarnych 4 marca muszą zdecydować, czy oddać głos na rządzącą zaledwie poprawnie centrolewicową Partię Demokratyczną Matteo Renziego, ryzykować poparcie dla populistów z Ruchu Pięciu Gwiazd z mało zabawnym komikiem Beppe Grillo na czele, czy też przekazać ponownie ster w niezbyt czyste, ale za to w miarę przewidywalne ręce Silvio Berlusconiego.

Polityka 9.2018 (3150) z dnia 27.02.2018; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Z kim tu się pobrudzić"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Operacja „Hiacynt”. Jak to było naprawdę?

Na ekrany wszedł „Hiacynt”, film o akcji służb PRL skierowanych przez gen. Czesława Kiszczaka przeciwko homoseksualistom.

Andrzej Krajewski
17.10.2021