Świat

Linie życia

Utracona tożsamość grenlandzkiego Nuuk

Nuuk mimo trudnych warunków przyciąga Grenlandczyków z innych części wyspy. Nuuk mimo trudnych warunków przyciąga Grenlandczyków z innych części wyspy. Ilona Wiśniewska / Polityka
Jak żyć w Nuuk – mieście za bardzo duńskim, by być grenlandzkim, i zbyt grenlandzkim, by być duńskim.
Charlie dorastał w Nuuk, ale uczył się w Danii, gdzie wpadł w haszyszowy nałóg. Teraz, po odwyku, próbuje sobie ułożyć życie na wyspie.Ilona Wiśniewska/Polityka Charlie dorastał w Nuuk, ale uczył się w Danii, gdzie wpadł w haszyszowy nałóg. Teraz, po odwyku, próbuje sobie ułożyć życie na wyspie.

Tekst poświęcam pamięci mojego grenlandzkiego przyjaciela, który 26 lutego 2018 r. odebrał sobie życie. Miał 17 lat. Był autorem fotografii towarzyszących mojemu reportażowi „Uummannaq, wyspa od serca” (Na własne oczy POLITYKA 25/17).

***

To są jedyne ruchome schody w tym kraju, chcesz się przejechać?

Polityka 15.2018 (3156) z dnia 10.04.2018; Na własne oczy; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Linie życia"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Psi umysł

Nie my udomowiliśmy psy. One zrobiły to same i dzięki temu, pod pewnymi względami, stały się bystrzejsze od szympansów.

Marcin Rotkiewicz
01.06.2020