Świat

Delfin w trójkącie bermudzkim

Kuba: kto po Castro?

Wiceprezydent Miguel Diaz-Canel (w środku). Wiceprezydent Miguel Diaz-Canel (w środku). Presidencia El Salvador / Wikipedia
Po raz pierwszy od prawie sześciu dekad przywódca Kuby nie będzie się nazywał Castro. Czy to będzie Miguel Diaz-Canel?
Czy „technokrata bez charyzmy” Miguel Diaz-Canel zostanie nowym prezydentem Kuby?Chip Somodevilla/Getty Images Czy „technokrata bez charyzmy” Miguel Diaz-Canel zostanie nowym prezydentem Kuby?

Kuba w przededniu historycznej sukcesji – po 12 latach rządów Raula Castro, młodszego brata Fidela – to w wielu obszarach życia świat zupełnie inny niż ten z wcześniejszych pięciu dekad. Więcej swobód i możliwości, bardziej otwarte granice – zarówno dla Kubańczyków, jak i zagranicznych inwestorów; mniej dawnego strachu. Choć zarazem pojawiły się nowe niepokoje.

Gdy w 2006 r. Raul przejął władzę od schorowanego Fidela, po pierwszych nieudanych próbach zachowania „starego” przekonał się, że nie da się zarządzać krajem tak samo jak wcześniej.

Polityka 16.2018 (3157) z dnia 17.04.2018; Świat; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Delfin w trójkącie bermudzkim"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018