Świat

Dwubiegunowiec

Trump kontra świat

U Trumpa nie ma stanu pośredniego, a jedynie dwa skrajne bieguny. U Trumpa nie ma stanu pośredniego, a jedynie dwa skrajne bieguny. Project Trumpmore/Cover Images / EAST NEWS
Po kilku prestiżowych porażkach prezydent USA potrzebuje międzynarodowego sukcesu. Czy to oznacza, że wojna handlowa z Europą jest nieunikniona?
Pamiątkowa moneta przedwcześnie wybita na spotkanie Trumpa z Kim Dzong Unem.AFP/EAST NEWS Pamiątkowa moneta przedwcześnie wybita na spotkanie Trumpa z Kim Dzong Unem.

Już po wydaniu tego numeru POLITYKI prezydent USA zdecyduje o wojnie z Europą. Co prawda „tylko” handlowej, ale i tak atmosfera po obu stronach Atlantyku jest bojowa. Do 1 czerwca Trump musiał zdecydować o losie karnych ceł na aluminium i stal, importowanych do USA. Cła weszły w życie już w marcu, ale w ostatniej chwili Amerykanie postanowili, że przynajmniej na razie nie obejmą firm europejskich. Prezydent co miesiąc więc prolonguje ich zawieszenie. – To jak miecz Damoklesa – twierdzi Max Boot, amerykański komentator związany m.

Polityka 22.2018 (3162) z dnia 28.05.2018; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Dwubiegunowiec"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Zygmunt Freud i jego rewizja natury człowieka

Gdy Albert Einstein wytyczał nową drogę myśleniu o przestrzeni, czasie i grawitacji, wiedeński lekarz Zygmunt Freud rewidował wiedzę o istocie człowieczej natury.

Joanna Cieśla
08.09.2015