Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Dwubiegunowiec

Trump kontra świat

U Trumpa nie ma stanu pośredniego, a jedynie dwa skrajne bieguny. U Trumpa nie ma stanu pośredniego, a jedynie dwa skrajne bieguny. Project Trumpmore/Cover Images / EAST NEWS
Po kilku prestiżowych porażkach prezydent USA potrzebuje międzynarodowego sukcesu. Czy to oznacza, że wojna handlowa z Europą jest nieunikniona?
Pamiątkowa moneta przedwcześnie wybita na spotkanie Trumpa z Kim Dzong Unem.AFP/EAST NEWS Pamiątkowa moneta przedwcześnie wybita na spotkanie Trumpa z Kim Dzong Unem.

Już po wydaniu tego numeru POLITYKI prezydent USA zdecyduje o wojnie z Europą. Co prawda „tylko” handlowej, ale i tak atmosfera po obu stronach Atlantyku jest bojowa. Do 1 czerwca Trump musiał zdecydować o losie karnych ceł na aluminium i stal, importowanych do USA. Cła weszły w życie już w marcu, ale w ostatniej chwili Amerykanie postanowili, że przynajmniej na razie nie obejmą firm europejskich. Prezydent co miesiąc więc prolonguje ich zawieszenie. – To jak miecz Damoklesa – twierdzi Max Boot, amerykański komentator związany m.

Polityka 22.2018 (3162) z dnia 28.05.2018; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Dwubiegunowiec"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >