Świat

Polak z konkursu w NATO

Michał Miarka cywilnym przedstawicielem NATO przy ONZ

Michał Miarka jest przedstawicielem pokolenia młodych profesjonalistów, którzy ciężko pracowali przy szczycie NATO w Warszawie. Michał Miarka jest przedstawicielem pokolenia młodych profesjonalistów, którzy ciężko pracowali przy szczycie NATO w Warszawie. mat. pr.

Obowiązki cywilnego przedstawiciela NATO przy ONZ w Nowym Jorku – przynajmniej na trzy lata – obejmuje polski dyplomata Michał Miarka. Co ciekawe, nie jest wcale spadochroniarzem „dobrej zmiany”, a przedstawicielem pokolenia młodych profesjonalistów, którzy ciężko pracowali przy szczycie NATO w Warszawie, a którym za zasługi podziękowano odsunięciem na boczny tor. Nominacja dla Miarki, zdobyta w wygranym przez niego konkursie, jest dowodem, że odblokowany został dostęp do stanowisk dla Polaków, po kryzysie zaufania, jaki w NATO wywołał sprzeciw Witolda Waszczykowskiego wobec wyjazdu Tomasza Chłonia na placówkę przedstawicielską sojuszu w Moskwie.

Polityka 23.2018 (3163) z dnia 05.06.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Polak z konkursu w NATO"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Królewny – żony i matki władców

Wagę dynastycznej dyplomacji rozumieli także Piastowie i Jagiellonowie, którzy wykorzystywali ożenki swoich sióstr, córek i wnuczek do zawierania politycznych aliansów.

Anna Czarniecka
23.02.2021