Świat

Pedro niespodzianka

Premier anonimowy

Rzeźba przedstawiająca Pedro Sáncheza przygotowana na Las Fallas – hiszpańskie Święto Ognia. Rzeźba przedstawiająca Pedro Sáncheza przygotowana na Las Fallas – hiszpańskie Święto Ognia. Manuel Queimadelos Alonso / Getty Images
Nowy premier Hiszpanii socjalista Pedro Sánchez jeszcze cztery lata temu był w swoim kraju postacią anonimową. Teraz powalczy, aby nie zostać anonimowym premierem na kilka miesięcy.
Na Pedro Sáncheza spada teraz zadanie poradzenia sobie z Katalonią, w której napięcie wcale nie spada.Susana Vera/Reuters/Forum Na Pedro Sáncheza spada teraz zadanie poradzenia sobie z Katalonią, w której napięcie wcale nie spada.

Bariano Rajoy nie pojawił się na dwudniowej debacie poprzedzającej wotum nieufności wobec jego rządu. Pierwszy dzień spędził po prostu w restauracji. Przez wiele godzin spotykał się z kolejnymi współpracownikami, którym musiał tłumaczyć, że powinni zacząć szukać nowego zajęcia. Jak wyznała była już wicepremier Soraya Sáenz de Santamaría, przed głosowaniem przypadającym akurat w Dzień Dziecka jej sześcioletni syn zapytał, czy będzie potrzebowała wsparcia z jego kieszonkowego.

Głodówka jej akurat nie grozi, podobnie jak prawie wszyscy ministrowie pozostaje posłanką.

Polityka 24.2018 (3164) z dnia 12.06.2018; Świat; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Pedro niespodzianka"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021