Świat

Mniej drzew i mniej seksu

Bolsonaro potrzebuje wszystkich sojuszników

Prezydent Jair Bolsonaro z żoną. Prezydent Jair Bolsonaro z żoną. Silvia Izquierdo/AP / EAST NEWS

Ile głośnych haseł uda się zamienić w czyn? To pytanie zadaje sobie otoczenie Jaira Bolsonaro, zaprzysiężonego 1 stycznia na prezydenta Brazylii. Podczas kampanii wyborczej kandydat skrajnej prawicy zasłynął kontrowersyjnymi sloganami, ale wprowadzenie ich w życie może się okazać trudne dla polityka, który przez prawie trzy dekady zasiadania w parlamencie doprowadził do przegłosowania tylko jednej ustawy swojego autorstwa. Choć co trzeci fotel nowego Kongresu obsadzili jego zwolennicy, to większość jest politycznymi nowicjuszami, którzy niekoniecznie zgadzają się ze sobą we wszystkich kwestiach.

Polityka 2.2019 (3193) z dnia 08.01.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Mniej drzew i mniej seksu"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021