Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Elfy kontra trolle

Wojna elfów z trollami

Wybory prezydenckie i do Parlamentu Europejskiego to doskonały cel ataków dla rosyjskich trolli internetowych. Wybory prezydenckie i do Parlamentu Europejskiego to doskonały cel ataków dla rosyjskich trolli internetowych. Lava/Reporter / EAST NEWS
Litwini znaleźli najskuteczniejszy jak dotąd sposób na obronę przed rosyjską agresją informacyjną: obywatelski zryw w internecie.
Fabryki trolli zaczęły zatrudniać Litwinów.Tolga Tezcan/Getty Images Fabryki trolli zaczęły zatrudniać Litwinów.

W tym roku na Litwie odbywają się wybory prezydenckie i do Parlamentu Europejskiego – doskonały cel ataków dla rosyjskich trolli internetowych. Aby się przed nimi bronić, publiczny nadawca wspólnie z łotewskimi partnerami z Baltic Center for Media Excellence wystartował właśnie z nowym projektem „Rinkimų rentgenas” (Wyborczy rentgen). – Chodzi o informowanie obywateli, w jaki sposób można rozpoznać wyborcze manipulacje, jak należy świadomie głosować i odróżniać fake newsy – mówi Aleksandra Kelterien, wicenaczelna portalu telewizji publicznej lrt.

Polityka 14.2019 (3205) z dnia 02.04.2019; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Elfy kontra trolle"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022