Świat

Elfy kontra trolle

Wojna elfów z trollami

Wybory prezydenckie i do Parlamentu Europejskiego to doskonały cel ataków dla rosyjskich trolli internetowych. Wybory prezydenckie i do Parlamentu Europejskiego to doskonały cel ataków dla rosyjskich trolli internetowych. Lava/Reporter / EAST NEWS
Litwini znaleźli najskuteczniejszy jak dotąd sposób na obronę przed rosyjską agresją informacyjną: obywatelski zryw w internecie.
Fabryki trolli zaczęły zatrudniać Litwinów.Tolga Tezcan/Getty Images Fabryki trolli zaczęły zatrudniać Litwinów.

W tym roku na Litwie odbywają się wybory prezydenckie i do Parlamentu Europejskiego – doskonały cel ataków dla rosyjskich trolli internetowych. Aby się przed nimi bronić, publiczny nadawca wspólnie z łotewskimi partnerami z Baltic Center for Media Excellence wystartował właśnie z nowym projektem „Rinkimų rentgenas” (Wyborczy rentgen). – Chodzi o informowanie obywateli, w jaki sposób można rozpoznać wyborcze manipulacje, jak należy świadomie głosować i odróżniać fake newsy – mówi Aleksandra Kelterien, wicenaczelna portalu telewizji publicznej lrt.

Polityka 14.2019 (3205) z dnia 02.04.2019; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Elfy kontra trolle"

Czytaj także

Świat

NIEMCY: Berlin ciągnie do Moskwy

Osiem dekad po pakcie Ribbentrop-Mołotow w Niemczech rośnie presja na kolejną odwilż w relacjach z Rosją. Działania polskiego rządu raczej nie studzą tego zapału.

Adam Krzemiński
02.09.2019