Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Sługa Ukrainy

UKRAINA: Kim naprawdę jest nowy prezydent

Gdy widziałem Zełenskiego w jego sztabie po pierwszej turze wyborów, udawał luzaka, ale wyglądał na nieco spiętego. Gdy widziałem Zełenskiego w jego sztabie po pierwszej turze wyborów, udawał luzaka, ale wyglądał na nieco spiętego. Sergei Supinsky/AFP / EAST NEWS
Kim naprawdę jest nowy prezydent naszych sąsiadów Wołodymyr „kacap-Żyd-ukraiński Trudeau-zbawiciel” Zełenski?
Zełenski, po tym jak został prezydentem, zaczął częściej mówić po ukraińsku. Douczył się.Maksim Stojałow/Wikipedia Zełenski, po tym jak został prezydentem, zaczął częściej mówić po ukraińsku. Douczył się.

Nacjonaliści z zachodu Ukrainy zwijają się w spazmach. Zełenski jest nowym prezydentem zamiast Poroszenki – patrioty galicyjskiego typu! Nie dość, że Żyd, co podkreślane jest przez „patriotów” przy każdej okazji, to w dodatku rosyjskojęzyczny. Poza Galicją Ukraińcy jednak się cieszą. Szczególnie ci młodzi, którzy na niego głosowali – w końcu nowa twarz, ktoś inny od tych starych, posowieckich oligarchów i półbandytów albo i całą gębą bandytów.

A do tego ma Zełenski charyzmę i wdzięk.

Polityka 20.2019 (3210) z dnia 14.05.2019; Świat; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Sługa Ukrainy"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014