Świat

Szalony Kapelusznik

John Bolton wciąga Trumpa w wojnę?

W przypadku Iranu Bolton nie ma wątpliwości: to według niego największy sponsor terroryzmu na świecie. W przypadku Iranu Bolton nie ma wątpliwości: to według niego największy sponsor terroryzmu na świecie. Yuri Kadobnovy/AFP / EAST NEWS
Nie było jeszcze wojny, której John Bolton, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Trumpa, by nie lubił. Czy następna będzie z Iranem?
Bolton zawsze był konserwatystą, nie ma w nim nic „neo”.Kevin Lamarque/REUTERS/Forum Bolton zawsze był konserwatystą, nie ma w nim nic „neo”.

Przyjmijmy na chwilę – dla przyjemności wywodu – że Donald Trump jest jak Królowa Kier z „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla. Na świat zewnętrzny reaguje głównie furią, wrzeszczy, co chwila chce kogoś skracać o głowę. Jest „wcieleniem nieokiełznanej pasji” – pisze o niej Lewis Carroll, choć równie dobrze mógłby pisać o Trumpie. W tej bajce John Bolton jest Szalonym Kapelusznikiem, zawiadującym niekończącą się popołudniową herbatką w sprawie polityki zagranicznej.

Polityka 21.2019 (3211) z dnia 21.05.2019; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Szalony Kapelusznik"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Small talk zaczął być źródłem stresu

Dr Marzena Cypryańska-Nezlek o tym, dlaczego pogawędka o pogodzie straciła miłą neutralność i zaczęła wywoływać napięcie.

Katarzyna Kazimierowska
07.07.2020