Świat

Oko politycznego cyklonu

USA: Swingująca Floryda

Huragany i burze tropikalne to w Słonecznym Stanie rutynowe doświadczenie. Huragany i burze tropikalne to w Słonecznym Stanie rutynowe doświadczenie. Scott Olson / Getty Images
Floryda, która szykowała się na huragan, to dziś najważniejszy politycznie stan w USA. Dla niej Donald Trump zrezygnował z Warszawy. Przynajmniej oficjalnie.
Floryda jest najważniejszym i największym swing state, stanem wahającym się, czyli decydującym zwykle o wyniku wyborów prezydenckich.Robin Olimb/Getty Images Floryda jest najważniejszym i największym swing state, stanem wahającym się, czyli decydującym zwykle o wyniku wyborów prezydenckich.

Kiedy Donald Trump odwołał wizytę w Polsce, można było uwierzyć, że musi doglądać przygotowań do odparcia nadciągającego nad Florydę Doriana. To huragan piątej kategorii, z gatunku najsilniejszych. A dobry gospodarz nie opuszcza domu w niebezpieczeństwie. W ostatnie dni sierpnia, gdy Dorian pustoszył pobliskie wyspy Bahamy, prezydent odwiedził więc federalną agencję zarządzania kryzysami FEMA. Potem jednak udał się na pole golfowe w Virginii, choć obiecywał, że w odróżnieniu od Baracka Obamy nie będzie odpoczywał w czasie kataklizmów.

Polityka 37.2019 (3227) z dnia 10.09.2019; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Oko politycznego cyklonu"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Operacja „Hiacynt”. Jak to było naprawdę?

Na ekrany wszedł „Hiacynt”, film o akcji służb PRL skierowanych przez gen. Czesława Kiszczaka przeciwko homoseksualistom.

Andrzej Krajewski
17.10.2021