Świat

Drużyna sprinterów

UKRAINA: Wołodymyr i jego drużyna

Wołodymyr Zełenski fetowany przez swoich zwolenników w Kijowie. Wołodymyr Zełenski fetowany przez swoich zwolenników w Kijowie. Reuters / Forum
Prezydent Wołodymyr Zełenski wystartował z najbardziej ambitnym programem reform w historii kraju. Krytycy twierdzą, że ta niecierpliwość zgubi albo jego, albo Ukrainę.
Awakow był przeciwwagą dla autorytarnych zapędów Poroszenki, teraz odgrywa rolę obrońcy zmian przeprowadzanych przez Zełenskiego.Нацгвардія України/Wikipedia Awakow był przeciwwagą dla autorytarnych zapędów Poroszenki, teraz odgrywa rolę obrońcy zmian przeprowadzanych przez Zełenskiego.

Na Ukrainie od kilku lat każde większe wydarzenie polityczne w mediach społecznościowych zaraz dostaje etykietę „zwycięstwa” lub „zdrady”. Nie inaczej było zaraz po wymianie marynarzy i więźniów politycznych między Ukrainą i Rosją 7 września. Obok euforii i łez wzruszenia gorąco dyskutowano o cenie, którą musiał zapłacić prezydent Zełenski.

Zwolennicy poprzedniego prezydenta Petro Poroszenki, który przez pięć lat bezskutecznie próbował uwolnić chociażby reżysera Ołeha Sencowa, nazywają tę wymianę „strategiczną porażką”.

Polityka 38.2019 (3228) z dnia 17.09.2019; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Drużyna sprinterów"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dramat dzieci z wrodzonymi wadami

Co roku rodzi się ponad 2 tys. dzieci z głębokimi wadami. Ich rodziców czasem trzeba zastąpić lub im pomóc. Lecz nie ma kto tego zrobić.

Agnieszka Sowa
01.11.2016