Świat

Fontanna naiwności

Kto zdradził Kurdów

Akçakale – turecka granica z Syrią. Dymy w syryjskim miasteczku Tal Abyad. Akçakale – turecka granica z Syrią. Dymy w syryjskim miasteczku Tal Abyad. Bulent Kilic/AFP / EAST NEWS
Donald Trump, wycofując amerykańskich żołnierzy z północnej Syrii i dając tam wolną rękę Turcji, znów zrobił mądrą rzecz w głupi sposób.
Lech Mazurczyk/Polityka

Na wstępie warto się zdecydować, czy obecny kryzys w północnej Syrii oceniamy pod kątem moralnym. I walczącym stronom przyklejamy etykietki „dobrzy” lub „źli”. Czy próbujemy zrozumieć, co się stało, moralizowanie zostawiając komuś innemu. Ponieważ to pierwsze podejście zdominowało przekazy medialne, w czym zawinił również wyżej podpisany, spróbujmy drugiego. Można je nazwać cynicznym, ale czy nie realistycznym?

W ubiegłą środę, 9 października, siły tureckie przekroczyły granicę z Syrią i rozpoczęły operację Fontanna Pokoju (skąd oni biorą takie nazwy?

Polityka 42.2019 (3232) z dnia 15.10.2019; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Fontanna naiwności"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Jak PGNiG dosala Zatokę Pucką

Dlaczego mieszkańcom nadmorskiego Kosakowa przeszkadza, że morze jest słone?

Ryszarda Socha
12.11.2019