Świat

Fontanna naiwności

Kto zdradził Kurdów

Akçakale – turecka granica z Syrią. Dymy w syryjskim miasteczku Tal Abyad. Akçakale – turecka granica z Syrią. Dymy w syryjskim miasteczku Tal Abyad. Bulent Kilic/AFP / EAST NEWS
Donald Trump, wycofując amerykańskich żołnierzy z północnej Syrii i dając tam wolną rękę Turcji, znów zrobił mądrą rzecz w głupi sposób.
Lech Mazurczyk/Polityka

Na wstępie warto się zdecydować, czy obecny kryzys w północnej Syrii oceniamy pod kątem moralnym. I walczącym stronom przyklejamy etykietki „dobrzy” lub „źli”. Czy próbujemy zrozumieć, co się stało, moralizowanie zostawiając komuś innemu. Ponieważ to pierwsze podejście zdominowało przekazy medialne, w czym zawinił również wyżej podpisany, spróbujmy drugiego. Można je nazwać cynicznym, ale czy nie realistycznym?

W ubiegłą środę, 9 października, siły tureckie przekroczyły granicę z Syrią i rozpoczęły operację Fontanna Pokoju (skąd oni biorą takie nazwy?

Polityka 42.2019 (3232) z dnia 15.10.2019; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Fontanna naiwności"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021